Nezaradené

Ako rýchlo a jednoducho roztopiť čokoládu

Dezerty často vyžadujú použitie rozpustenej čokolády. Je potrebná na ganache, krém, cesto a jednoducho na zdobenie hotových dezertov.

Existuje mnoho spôsobov, ako roztopiť čokoládu: zohriať v mikrovlnnej rúre, roztopiť v hrnci na miernom ohni a podobne. Každý používa metódu, ktorá sa mu najviac páči.

Hlavnou požiadavkou je neprehriať čokoládu, inak sa nenávratne zrazí (vytvoria sa hrudky, ktoré sa nedajú rozmiešať do homogénnej hmoty) a zabrániť vniknutiu vlhkosti do čokolády.

Pre mňa najjednoduchší spôsob je nasledujúci.

Čokoládu nalámeme na rovnaké kúsky.


Umiestnite ho do malého vrecka. Jednorazové vrecúška fungujú skvele.

Nájdite si vhodnú nádobu (do ktorej sa vrecko s rezervou zmestí. Vhodné je použiť vysoké úzke misky napr. z mixéra.

Nalejte do nej horúcu vodu (50-60 stupňov).
Opatrne vložte vrecko čokolády do horúcej vody. Uistite sa, že „chvost“ vrecka neklesne pod vodu, inak sa do čokolády dostane vlhkosť a pokazí ju.
Čokoládu namočte do vody na 3 až 10 minút. Všetko závisí od teploty vody a množstva čokolády (a tiež veľkosti kúskov). Väčšinou ho každé 3 minúty vyberiem a vo vrecúšku trochu prehnem – to preto, aby neroztopené kúsky zmenili svoju polohu a dotýkali sa horúcej vody (samozrejme vo vnútri vrecúška).
To je všetko, vyberte vrecko, utrite uterákom (nepotrebujeme vodu). Odrežte koniec vrecka. Ak zdobíte, odrežte len trochu, aby ste vytvorili niekoľko milimetrovú dieru. Ak do cesta alebo misky nalejete čokoládu, odrežte 1-1,5 cm.

Metóda je veľmi jednoduchá. V tomto prípade nie je možné prehriať čokoládu, je vhodné výslednú zmes dávkovať, nevzniká špinavý riad a zložité štruktúry (ako pri vodnom kúpeli) a navyše nepoužitá čokoláda môže zostať vo vrecúšku a používať neskôr (v tomto prípade bude potrebné výlevku zabaliť, aby čokoláda nevytiekla).

Veľmi by ma potešilo keby ste dali vedieť na našich sociálnych sieťach, či sa Vám článok páčil a hlavne či ste o tom vedeli vôbec 😊.

PRE VIAC RECEPTOV, INŠPIRÁCIÍ SA PRIDAJTE K NÁM DO SKUPINY.

TEŠÍME SA NA VÁS <3