Nezaradené

Škorica alebo?

Pozrite sa pozorne na obe snímky a povedzte mi, čo na nich vidíte? V skutočnosti nie je všetko také jednoduché, ako sa zdá.

Vpravo ( obrázok č.2) vidíte škoricu – obľúbené a možno aj najbežnejšie korenie na svete. Neexistujú žiadne jedlá, do ktorých by sa nepridávala napríklad: polievky, dezerty, jednoducho všetko čo môžete jesť. 😊

 Milujeme ju pre rozpoznateľnú chuť, žiarivú jemnú vôňu a samozrejme pre ľahké kúzlo, ktorým nás v zime zahreje vo varenom víne alebo sviatočných koláčoch.

Rastie na Srí Lanke a v západnej Indii.

Vľavo ( obrázok č.1)  – to je úplne iné korenie, volá sa čínska škorica, má ostrejšiu kyslastú chuť, nemá jemnosť a obsahuje škodlivú látku kumarín (telu škodlivá). Rastie v Číne, Vietname a Indonézii. Je oveľa lacnejší a tým aj rozšírenejší. Nenechajte sa zmiasť, teraz už viete, že ide o RÔZNE koreniny.

Obe koreniny sa získavajú z kôry stromov.

Škorica – cejlonská ( č.2) sa vyrába z jednotlivých vrstiev veľmi tenkej kôry (menej ako 1 mm) vložených jedna do druhej. Má svetlohnedú, žltkastú farbu.

Cassia (č.1) sa ťažko tvaruje, má hrubú štruktúru a hrúbku asi 3 mm. Jeho farba je bližšie k červenkastému.

Teraz už viete, že pravá škorica je svetlá, žltkastá a pozostáva z mnohých tenkých vrstiev kôry, zatiaľ čo kasia je hrubšia, často jednovrstvová, má červenkastú farbu a pri častom používaní škodlivá pre náš organizmus!

Rozlišovať môžete aj mleté ​​korenie (podľa farby) a môžete kvapkať aj jód – kasia by mala zmodrať.

Veľmi by ma potešilo keby ste dali vedieť na našich sociálnych sieťach, či sa Vám článok páčil  a hlavne či ste o tom vedeli vôbec 😊.

Odkaz na naše sociálne siete.

PRE VIAC RECEPTOV, INŠPIRÁCIÍ SA PRIDAJTE K NÁM DO SKUPINY.

TEŠÍME SA NA VÁS <3